Het opstellen van een dynamisch lesplan in het onderwijs

Een lesplan is een gedetailleerde beschrijving van de individuele lessen die een docent op een bepaalde dag wil geven. Een lesplan is ontwikkeld door een leraar om de instructie de hele dag door te begeleiden. Het is een methode van plannen en voorbereiden. Een lesplan bevat traditioneel de naam van de les, de datum van de les, het doel de les richt zich op, de materialen die zullen worden gebruikt en een samenvatting van alle activiteiten die zullen worden gebruikt. Bovendien bieden lesplannen een geweldige set richtlijnen voor vervangende leraren.

Lesplannen vormen de basis van lesgeven

Lesplannen zijn de lerarenequivalent van een blauwdruk voor een bouwproject. In tegenstelling tot de bouw, waar er een architect, bouwmanager en talloze bouwvakkers bij betrokken zijn, is er vaak maar één leraar. Ze ontwerpen lessen met een doel en gebruiken ze vervolgens om de instructie uit te voeren om bekwame, goed geïnformeerde studenten te bouwen. Lesplannen begeleiden de dagelijkse, wekelijkse, maandelijkse en jaarlijkse instructie binnen een klaslokaal.

instagram viewer

Dynamische lesplanning is tijdrovend, maar effectieve leraren zal je vertellen dat het de basis legt voor studentensucces. Leraren die er niet in slagen de juiste tijd te plannen om dienovereenkomstig korte veranderingen te plannen, veranderen zichzelf en hun leerlingen. De tijd die wordt geïnvesteerd in lesplanning is elke investering waard, aangezien studenten meer betrokken zijn, klasmanagement is verbeterd en het leren van studenten neemt natuurlijk toe.

Lesplanning is het meest effectief wanneer het gericht is op de korte termijn, terwijl het altijd bewust is van de lange termijn. Lesplanning moet opeenvolgend zijn in het opbouwen van vaardigheden. Eerst moeten primaire vaardigheden worden geïntroduceerd en uiteindelijk worden ontwikkeld tot complexere vaardigheden. Bovendien moeten leraren een gelaagde checklist bijhouden, zodat ze kunnen bijhouden welke vaardigheden zijn geïntroduceerd om hen begeleiding en richting te geven.

Lesplanning moet gericht zijn en gebonden zijn aan district en / of staat normen. Normen geven leraren eenvoudig een algemeen idee van wat verondersteld wordt te worden onderwezen. Ze zijn erg breed van aard. Lessenplannen moeten meer gespecialiseerd zijn, gericht op specifieke vaardigheden, maar ook inclusief de methodiek voor hoe deze vaardigheden worden geïntroduceerd en onderwezen. In de lesplanning is de manier waarop u de vaardigheden onderwijst net zo belangrijk om te plannen als de vaardigheden zelf.

Lesplanning kan dienen als een lopende checklist voor leraren om bij te houden wat en wanneer normen en vaardigheden zijn aangeleerd. Veel leraren houden lesplannen geordend in een map of een digitale portfolio die ze op elk moment kunnen bekijken en bekijken. Een lesplan moet een steeds veranderend document zijn dat de leraar altijd wil verbeteren. Geen lesplan mag als perfect worden beschouwd, maar als iets dat altijd beter kan.

Belangrijkste componenten van een lesplan

1. Doelstellingen - De doelen zijn de specifieke doelen die de docent wil dat studenten uit de les halen.

2. Inleiding / aandacht Grabber - Elke les moet beginnen met een component die het onderwerp zo introduceert dat het publiek wordt aangetrokken en meer wil.

3. Levering - Dit beschrijft hoe de les zal worden gegeven en bevat de specifieke vaardigheden die studenten moeten leren.

4. Begeleide praktijk - Oefenproblemen opgelost met hulp van de docent.

5. Onafhankelijke praktijk - Problemen die een student zelf doet met weinig tot geen hulp.

6. Vereiste materialen / uitrusting - Een lijst met materialen en / of de technologie die nodig is om de les te voltooien.

7. Beoordeling / uitbreidingsactiviteiten - Hoe de doelstellingen worden beoordeeld en een lijst van aanvullende activiteiten om voort te bouwen op de genoemde doelstellingen.

Lesplanning kan een heel nieuw leven krijgen als ...

  • leerkrachten onder meer mogelijkheden voor gedifferentieerde instructie. Het variëren van instructie op basis van sterke en zwakke punten is essentieel in de klas van vandaag. Leraren moeten hier in hun planning rekening mee houden om ervoor te zorgen dat elke leerling krijgt wat hij nodig heeft om te groeien.
  • leraren maken lesplannen met vakoverschrijdende thema's. Componenten zoals wiskunde en wetenschappen kunnen in samenhang met elkaar worden onderwezen. Kunst- of muziekelementen kunnen worden opgenomen in een Engelse les. Een centraal thema, zoals 'weer', kan in alle inhoud en leerplannen worden gebruikt.
  • leraren werken samen om als team lesplannen te maken. Het samensmelten van de geest kan lesplannen effectiever maken en kan tijd besparen voor alle betrokkenen.
instagram story viewer