Een studentenlesplan voor het schrijven van verhaalproblemen

In deze les kunnen leerlingen oefenen met verhaalproblemen door hen te leren hoe ze hun eigen kunnen schrijven en los De problemen op van hun klasgenoten. Het plan is ontworpen voor derde klas studenten. Het heeft nodig 45 minuten en extra lesperiodes.

Doelstelling

Studenten zullen gebruiken toevoegingaftrekken, vermenigvuldigingen divisie om verhaalproblemen te schrijven en op te lossen.

Common Core Standard Met

Dit lesplan voldoet aan de volgende Common Core-standaard in Operations en Algebraic Denkcategorie en de problemen die zich voordoen bij het weergeven en oplossen van vermenigvuldiging en deling subcategorie.

Deze les voldoet aan standaard 3.OA.3: Gebruik vermenigvuldiging en deling binnen 100 om woordproblemen op te lossen in situaties met gelijke groepen, arrays en meetgrootheden, bijvoorbeeld door tekeningen en vergelijkingen te gebruiken met een symbool voor het onbekende nummer om de probleem.

Materialen

  • wit papier
  • Kleurpotloden of kleurpotloden
  • Potlood

Belangrijke voorwaarden

instagram viewer
  • Verhaalproblemen
  • Zinnen
  • Toevoeging
  • Aftrekken
  • Vermenigvuldiging
  • Divisie

Introductie van de les

Als uw klas een leerboek gebruikt, kiest u een verhaalprobleem uit een recent hoofdstuk en nodigt u de cursisten uit om het op te lossen. Vermeld dat ze met hun verbeelding veel betere problemen zouden kunnen schrijven, en dat zullen ze doen in de les van vandaag.

Instructie

  1. Vertel de studenten dat het leerdoel want deze les is om interessante en uitdagende verhaalproblemen te kunnen schrijven voor hun klasgenoten om op te lossen.
  2. Model één probleem voor hen, met behulp van hun input. Begin met het vragen om twee studentnamen om in het probleem te gebruiken. "Desiree" en "Sam" zullen onze voorbeelden zijn.
  3. Wat doen Desiree en Sam? Naar het zwembad gaan? Lunchen in een restaurant? Boodschappen doen? Laat de studenten de scène bepalen terwijl u de informatie opneemt.
  4. Breng de wiskunde binnen wanneer ze beslissen wat er in het verhaal gebeurt. Als Desiree en Sam lunchen in een restaurant, willen ze misschien vier stukken pizza, en elk stuk is $ 3,00. Als ze boodschappen doen, willen ze misschien zes appels van elk $ 1,00 of twee dozen crackers van elk $ 3,50.
  5. Nadat de studenten hun scenario's hebben besproken, modelleer je hoe je een vraag als een kunt schrijven vergelijking. Als u in het bovenstaande voorbeeld de totale kosten van het voedsel wilt vinden, kunt u 4 stuks pizza X $ 3,00 = X schrijven, waarbij X de totale kosten van het voedsel vertegenwoordigt.
  6. Geef studenten de tijd om met deze problemen te experimenteren. Het is heel gebruikelijk dat ze een uitstekend scenario maken, maar vervolgens fouten maken in de vergelijking. Blijf hieraan werken totdat ze er zelf een kunnen maken en de problemen kunnen oplossen die hun klasgenoten veroorzaken.

Beoordeling

Vraag de cursisten om hun huiswerkprobleem te schrijven. Vraag voor extra tegoed of gewoon voor de lol studenten om familieleden erbij te betrekken en iedereen thuis een probleem te laten schrijven. Deel de volgende dag als een klas - het is leuk als de ouders meedoen.

Evaluatie

De evaluatie voor deze les kan en moet aan de gang zijn. Houd deze verhaalproblemen gebonden in een ringband met drie ringen in een leercentrum. Blijf eraan toevoegen terwijl studenten steeds complexere problemen schrijven. Maak af en toe kopieën van de verhaalproblemen en verzamel deze documenten in een studentenportfolio. De problemen zullen zeker de groei van de studenten in de loop van de tijd laten zien.

instagram story viewer